March 2015

Meg Cabot - Velikost L

28. march 2015 at 14:42 | Lulu |  Recenzie kníh
Autorka: Meg Cabot
Názov: Velikost L
Originálny názov: Size 12 is not fat
Séria: Heather Wells
Diel: Prvý
Vydavateľstvo: BB/art
Rok vydania: 2007
Počet strán: 383

Anotácia:
Heather Wellsová válí! Tedy přinejmenším ještě před nedávnem válela. To bylo ovšem předtím, než se musela vzdát života popové hvězdy a přibrala tak, že teď nosí šaty o jednu či dvě konfekční velikosti větší - a než přišla o přítele, o smlouvu s nahrávací společností a o celoživotní úspory (její máti totiž sebrala peníze a zmizela s nimi do Argentiny). Teď jsou slavné dny plné nekonečného vystupování po nákupních střediscích už minulostí a Heather je naprosto spokojená s tím, že teď chodí v šatech velikosti L (což je velikost, jakou nosí většina Američanek!), i se svou novou prací, místem zástupkyně vedoucí koleje jedné z nejprestižnějších univerzit v New Yorku. Jednoho dne je však na dně jedné z výtahových šachet v budově koleje nalezena mrtvá studentka.
Policie i vedení školy má zájem celou záležitost smést ze stolu jako obyčejnou nehodu, jako tragický důsledek mladické nerozvážnosti. Jenže Heather děvčata kolem osmnácti zná o něco lépe… a ví, že se jen tak pro zábavu na střeše výtahu rozhodně neprojíždějí. Nikdo jí ale nevěří - ani policie, ani její kolegové a ani soukromý detektiv, kterému patří dům, v němž Heather bydlí - a nepřesvědčí je ani to, že se za pár dní najde další mrtvá studentka, a okolnosti její smrti jsou stejně všední a zároveň zlověstné, jako tomu bylo u předešlé oběti. A tak se Heather rozhodne, že je čas přibrat si ještě další povolání: stane se z ní odvážný detektiv v sukních!
Její nová práce s sebou ovšem nese pramálo výhod, žádné nadšeně jásající davy a taky spoustu povinností, z nichž některé můžou být i smrtelné. Zdá se, že nic nedokáže rozběsnit vraha víc než bývalá popová hvězda mírně plnoštíhlé postavy, která strká nos, kam nemá…
(zdroj)


Kreslo

21. march 2015 at 10:06 | Lulu |  Drabbles
V hlave mám kopu nápadov na články, poviedky, príbehy, ale sadnem za počítač, otvorím word a nič. Proste nenachádzam tie správne slová a všetko, čo napíšem zostane buď nedokončené alebo zabudnuté v nejakom priečinku s nálepkou 'nie dosť dobré'. Tak aspoň zverejňujem svoje staršie veci.


Playlist #9

4. march 2015 at 18:03 | Lulu |  Hudba
Dostala som nápad. Idem písať.
Btw, počuli ste už o Knižnej šifre? Je to súťaž na martinuse v rámci marca - mesiaca knihy, kde máte podľa obrázku, ktorý sa vám postupne odkrýva, hádať, ktoré knihy sú v ňom zašifrované. Odvčera si s tým lámem hlavu, lebo niektorým proste neviem prísť na koreň, ale baví ma to. Keď tak to môžete skúsiť aj vy. Okrem toho, môžete vyhrať, samozrejme, aj nejaké tie knihy. No kto by sa nechcel zapojiť? Odkaz na súťaž TU. :)
PS: Čo to porobil blog.cz s nastavovaním veľkosti videa?! Prečo mi to nejde zmenšiť?! Agh!

Tento blog podlieha autorským právam.

2012 - 2017